הנהלת חשבונות וחשבות שכר

חשב שכרעסקים גדולים ותאגידים רבי עוצמה מעסיקים לרוב גם מנהלי חשבונות, חשבי שכר, ורואי חשבון. כאשר מדובר בעסקים קטנים או בינוניים – ולרוב  אין הצדקה כלכלית לתפעל מחלקה של הנהלת חשבונות והרבה יותר נכון, חכם ומשתלם – לרכוש שירותים אלה מגורם מקצועי שמספק שירותים מתאימים שונים.

במשרד רואי החשבון הוותיק גיורא לנץ ושות' רואי חשבון, הפועל משנת 1979, עובדים מסורים המציעים שירותים מגוונים בכל תחומי הנהלת החשבונות, וחשבות שכר. כמו כן, מוצעים  במשרד שירותי  הגשת דוחות שנתיים לעצמאיים, טיפול בהחזרי מס הכנסה, החזרים מביטוח לאומי  ייצוג  מול רשויות המס  וכן הגשת בקשות להלוואות בערבות מדינה לעסקים קטנים או בינוניים.

תיעוד פעילות עסקית  במערכת הנהלת החשבונות

עבור עסקים בראשית דרכם, שטרם קיימו פעילות  עסקית משמעותית, לעיתים לא ברורה כל כך המשמעות של הנהלת חשבונות וחשבות שכר לעסק. הרובד הבסיסי ביותר של הנהלת חשבונות טמון ברישום כל אותן הפעילויות העסקיות וכל אותם הצעדים הנחוצים לעסק מהבחינה הפיננסית והחשבונאית. הנהלת חשבונות עסקית כוללת למשל:

  • רישום של כל הוצאה, קטנה כגדולה. הוצאות עסקיות מוכרות נדרשות בכדי שניתן יהיה לשלם בסופה של שנה פחות מס. בנוסף, ככל שרשומות יותר הוצאות כך משתקפת התוצאה העסקית האמתית של העסק (רווח והפסד).
  • רישום הכנסות על פי חובת ניהול ספרים – כל עסק וכל עצמאי נדרשים לתת ביטוי שלם ומלא להכנסות העסק, בין אם במהלך העסקים הרגיל ובין אם בפעולות פחות שגרתיות (כגון מכירת נכס). כל תקבול וכל הכנסה ירשמו כנדרש בספרי העסק. את ספרי העסק ניתן לנהל באמצעות תוכנת הנהלת חשבונות מוכרת ומקובלת (חשוב לדרוש מבית התוכנה אסמכתא לכך שהתוכנה אושרה ע"י מס הכנסה ).
  • רישום התחייבויות לספקים ותקבולים צפויים מלקוחות- מנהלי החשבונות ירשמו גם הוצאות שנוצרו היום וישולמו בעתיד. בדומה לכך נוהגים לרשום הכנסות שמדווחות היום ושהתקבול בגינן יגיע בשלב מאוחר יותר. אלה יוצרים את יתרות הספקים והלקוחות בספרי הנהלת החשבונות של העסק. ללא טיפול נאות ברישום לקוחות וספקים, לא ניתן להצליח בניהול עסק, לרבות עסק בהקמה, בצעדיו הראשונים.
  • רישום השקעות – רישום של השקעות בציוד ורכוש כגון: מבנה , מכונות יצור , רכב , שיפורים במושכר , אלה הן השקעות לטווח ארוך

הפקת דוחות ושכר

מי שחושב ששירות של הנהלת חשבונות וחשבות שכר כולל בתוכו אך ורק רישום מהסוג שנקרא "פקודת יומן" צודק באופן חלקי בלבד.

הנהלת חשבונות לעסקים ולעצמאיים כוללת גם היבט חשוב של הפקת דוחות בשגרה ובסופי שנה. דוחות  אלה חיוניים לצרכי ניהול שונים  אך בנוסף ישנם  דוחות  שוטפים ושנתיים שנדרשים להמציא לרשות המיסים בדבר ההתנהלות העסקית של העסק. החובה להגיש דוחות אלה על פי דרישה מחייבת רישום מלא ומדויק של סעיפי הנהלת חשבונות. חשיבות נוספת מתבטאת כאשר מתקבלת דרישה למסירת פרטים לרשויות המס מתוך הנה"ח של העסק .

מערכת שכר

התנהלות שוטפת נוספת מתקיימת בעסקים שמעסיקים עובדים. גם כאשר מדובר בעסק קטן ובו מספר עובדים מצומצם חייב המעסיק לשלם שכר על פי חוק ולמסור לכל עובד תלוש שכר מפורט ומלא.

עבודתו של חשב השכר מורכבת למדי ומחייבת ידע בתחומי ניהול חשבונות, פנסיה, ניכויים שונים (כגון ניכוי מיסים, ניכויים לקרנות ולהשתלמות) ודיני עבודה . מכיוון שמרבית העצמאיים אינם יכולים לדאוג לכל נושאי השכר ללא עזרה, חשוב לפנות לקבלת שירות בתחום זה , ממשרד המעסיק חשב  שכר מקצועי.

במשרד גיורא לנץ ושות' רואי חשבון  מספקים שירותי חשבונאות, הנהלת חשבונות, ראיית חשבון, החזרי מס וחשבות שכר  מזה שלושים ושבע שנים. במשרד  שוקדים על מלאכתם אנשי מקצוע מנוסים, בעלי תודעת שירות גבוהה, דיסקרטיים ואמינים.

נחוץ לכם שירות של הנהלת חשבונות? רוצים לבדוק האם באמת מגיע לכם כסף בחזרה כהחזר מס? זקוקים לשירותי של חשבות שכר למספר עובדים מצומצם או גדול? במשרד גיורא לנץ  ושות' רואי חשבון תזכו לשירות מסור, מקצועי ואיכותי וישמחו ללוות אותך – העצמאי, בעל העסק ובעל החברה בכל עניין ובכל בקשה.

אהבתם את התוכן? מוזמנים לשתף בוואצאפ, פייסבוק או במייל: