חשב שכר – על התפקיד ותחום אחריות

משרדנו, גיורא לנץ ושות’ רו”ח, מעניק שירות מקצועי בכל תחומי הנהלת חשבונות וראיית חשבון בכלל וכן שירות מקיף בחשבות שכר בפרט. למי נחוץ שירות מסוג זה? לכל עסק שמעסיק עובדים וזקוק לגורם מקצועי לצורך הפקת תלושי משכורת וביצוע חישובי שכר, תשלומים וניכויים.  שירות החשבות שכר איננו עניין טכני, למעשה זהו עניין מורכב למדי שמצריך ידע רב בנושאים פיננסיים, פנסיוניים, בחקיקה רלוונטית וכו’

הפקת תלושי משכורת בתוכנת השכר

חשב שכר מקצועי צריך להכיר על בורייה את התוכנת השכר, אשר מפיקים את תלוש המשכורת הלכה למעשה. . הפקת תלושי המשכורת צריכה להתבצע בצורה נכונה וראויה ולא פחות חשוב – בתוך מגבלת הזמן שהחוק מתיר לכך.

מבחינת בעלי העסקים, עצמאיים ומנהלים, אין די בהכרת החובה לשלם את השכר לעובדים באופן התואם את חוזה העבודה, את ההסכמים הקיבוציים ואת החקיקה הרלוונטית. חשוב לא פחות להיות מודעים לכך שיש למסור לכל עובד תלוש משכורת נכון, מהיימן, ערוך על פי החוק ולא פחות חשוב – בזמן.

במשרד רואי החשבון גיורא לנץ ושות’ מתמחים בכל הנושאים הקשורים בחשבות שכר ודואגים להפקת תלושי המשכורת על פי כל הכללים והחוקים, במדויק ובזמן. חשבי השכר במשרד ערוכים לספק מענה מקצועי ואיכותי באופן שוטף וכן  חשבי השכר במשרדנו ערוכים בביצוע  פעולות מיוחדות כגון קליטת עובד חדש במערכת השכר או בעת סיום יחסי עובד-מעביד תוך סיום ההתחשבנות הנדרשת.

חשב שכר והתמחות במיסים

חשב שכר איכותי לא יכול להסתפק בדיוק ועבודה מהירה בכדי שהעובדים יקבלו בזמן את תלושי המשכורת. חשב שכר חייב לבצע את תפקידו באופן מקצועי ולהיות בקיא בכל החוקים הרלבנטים בחוק וכן בכל הקשור להיבטי המיסוי השונים.

חשב שכר צריך להכיר את היבטי המיסוי ולהיות בקיא בכל הזכויות והחובות המגיעות לעובדים כגון נושא נקודות הזיכוי. חשבי שכר צריכים לתת ביטוי לכל נקודות הזיכוי המגיעות לנישום על פי מאפיינים אישיים, מקום מגורים, סטטוס אישי ועוד. חשב שכר צריך לבצע את תפקידו במיומנות הדרושה ומתוך הכרה של דיני מס ההכנסה השונים וכן חשב שכר מיומן צריך לכלול את החובות המוטלים על העובד ועל המעסיק מבחינת ניכויי מס, ביטוח לאומי וכיוצא באלה. בנוסף, חשב השכר צריך להיות בעל ידע מקיף בתחום דיני העבודה וכן להיות מעודכן בתקדימים  בתחום המקצועי בו הוא עוסק.

הפרשות וניכויים

במה חשב השכר עוסק מבחינת הפרשות וניכויים?

  • בהפרשות וניכויים וכן העברות כספים לביטוח לאומי, תוך התחשבות בהכנסות שחלקן חייבות בתשלום ביטוח לאומי וחלקן – פטורות.
  • חישוב הניכויים הנדרשים למס הכנסה, תוך התחשבות בכל הזיכויים והטבות המס המגיעים לשכיר בכדי למנוע תשלומים עודפים.
  • ביצוע תכנוני מס שונים והתקזזות בגין חודשים קודמים.
  • העברת כספים לגופים שעוסקים בחסכונות פנסיוניים, קופות גמל, ביטוחי מנהלים וכן הלאה.
חשוב לזכור – מעסיק אחראי לביצוע ההפרשות השונות משכרו של העובד ולבצע את ההתחשבנות הכספית בשם העובד תוך העברת הניכויים לפי חוק וללא עיכובים. הגורם המקצועי שמבצע זאת עבור המעסיק ולרווחת העובד הוא חשב השכר.

אם אתם בעלי עסק או מנהלים של חברה, קטנה, בינונית או אפילו גדולה, אתם ללא ספק רוצים ראש שקט בכל אותם ההיבטים הקשורים לשכר ולתשלום משכורות. אם גם את מחפשים את הוודאות שמטפלים עבורכם בכל ניכויי השכר, בכל התשלומים לביטוח לאומי, מס הכנסה, קרנות הפנסיה לעובדים – משרדנו כאן  עבורכם. במשרד חשבות שכר בכירות לצד מנהלי חשבונות ורואי חשבון מנוסים.

אהבתם את התוכן? מוזמנים לשתף

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on email