החזרי מס לעובדים מהבית

בעידן שבו בכל בית כמעט יש מחשב וגם חיבור לאינטרנט, קל מאוד לעבוד מהבית. לצד שכירים שעובדים מהבית, לפחות בחלק מהזמן, יש גם לא מעט עצמאים ופרילנסרים שעובדים ממעונם הפרטי. לעניין זה יכולה להיות השפעה כאשר רוצים ליהנות מהטבות מס ומהוצאות שניתן לנכות בגין עבודה מהבית. יתרה מזאת, ישנה אפשרות להגיש בקשה לקבלת החזרי מס בגין שנים קודמות.

משרד רואי החשבון גיורא לנץ ושות’ רואי חשבון, הפועל משנת 1979, מציע את שירותיו הטובים בכל הקשור בהחזרי מס לחברות, לעסקים קטנים, ליחידים וכן לאנשים העובדים מהבית. לצד כל זאת, עוסק המשרד בשירותי ראיית חשבון כלליים, ביקורת דוחות, טיפול בהחזרים מביטוח לאומי, בקשת הלוואות לעסקים מקרנות בערבות מדינה.

סימולציית החזרי מס

הגשת בקשות להחזרי מס היא פעולה שניתן לבצע גם באופן עצמאי. יחד עם זאת, אנשים המנהלים עסק או כאלה שעובדים מהבית כפרילנסרים לא תמיד רוצים להתעסק בכל הפרוצדורה הזאת בשל חוסר זמן או מתוך סיבות אחרות. כאשר מגישים את הבקשה לקבלת החזרים באמצעות גורם מקצועי (משרד רואי חשבון – מייצג) מקצרים את זמן הטיפול, חוסכים זמן ונהנים מראש שקט.

במשרד גיורא לנץ ושות’ רואי חשבון נעזרים במערכות מידע ממוחשבות לצורך ביצוע בדיקות מקדימות וסימולציות עוד לפני שמגישים את הבקשה להחזר לרשות המיסים. לאחר שעובדי המשרד מקבלים נתונים כמו דוחות כספים והוצאות שונות, לאחר הזנת נתונים אודות גורמים בעלי השפעה על הפחתת המס, ניתן לקבל תמונת מצב מלאה. הבדיקה תפיק תוצאה דומה לזו שתתקבל ברשות המיסים, כך שניתן לדעת מראש האם יגיע החזר ואם כן – מהו הסכום הצפוי.

הוצאות מוכרות לעובדים מהבית

מדוע אנשים רבים כל כך שעובדים מהבית משלמים יותר מדי מס? בין השאר, תופעה זו נובעת מכך שלא מנצלים את האפשרות לקזז את ההכנסה בשל מה שנקרא “הוצאות מוכרות”. מהן הוצאות מוכרות? אלה הן הוצאות שבעל עסק או אדם עצמאי הוציאו לצורך הפקת הכנסתם. כלומר: שללא הוצאת ההוצאה, לא ניתן להפיק הכנסה.

האם כל הוצאה ניתן לשייך למשלוח היד? יש לכך סייגים. בפקודת מס הכנסה נקבע כי “הוצאות מעורבות” (הוצאות המשמשות לייצור הכנסה ומעורבות עם רכיב פרטי), ניתן להכיר בחלק היחסי שאותו ניתן לייחס לייצור ההכנסה.

דוגמאות להוצאות מעורבות הן כל אותם תשלומי ארנונה, הוצאות טלפון ותקשורת, עלות לספק האינטרנט הביתי. הוצאות אלה יכולות להיות משותפות הן לעיסוק המקצועי והן לשימוש פרטי. כך גם ההוצאות של אחזקת הרכב.

יש גם אנשים העובדים מהבית שלא ידעו ולא ניצלו הטבות מס המגיעות להם, למשל בשל הפקדות לפנסיה, לקופת גמל, לקרן השתלמות. במידה וזהו המצב, קיימת אפשרות להגיש בקשה להחזר מס. בנוסף, אפשרות להחזר יכולה להיות רלוונטית למי שהחל לעבוד מהבית באמצע שנת מס וכן על רקע הטבות מס המגיעות לאנשים המטפלים בקרוב משפחה חולה או נכה ומסיבות נוספות.

לא לוותר על זכויות

מבחינת רשות המיסים, זכותו של כל אדם, כל שכיר וכל עצמאי לנצל את זכותו להפחית את נטל המס. מסתבר שרבים מאוד מהשכירים וכן מהעצמאים העובדים מהבית שילמו בשנים האחרונות יותר מדי מס. מי שלא יגיש בקשה להחזר יאבד את זכותו בחלוף שש שנים. משום כך, כדאי מאוד לפנות לגורם מקצועי, לא לדחות את הטיפול, לא לשבת בחיבוק ידיים.

גם אם אתם חוששים מעניינים בירוקרטיים וגם אם יש לכם חשש מפניה לרשות המס, אין צורך לוותר על הזכות להחזר. במשרד רואי החשבון הוותיק גיורא לנץ ושות’ רואי חשבון בהנהלת רביטל רונן- לנץ, ידאגו שגם אתם תזכו להחזרים המגיעים לכם.

אהבתם את התוכן? מוזמנים לשתף

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on email